FitLife

FitLife 20!

Seekordne kliendilugu on meie FitLife spordiklubist, millel täitus 13.05.2022 20.-nes eluaasta.
Meie oleme Kersti ja Elvis ning 20 a tagasi, kui olime üliõpilased juhtus selline lugu…
Elvise sõber soovis teha vanasse Tiigi sauna, Avancia Fitness Centeri ruumidesse ilusalongi, aga seal oli üks mure. Senine spordikeskuse omanik müüs soodsalt treeningpakette ja pani siis päevapealt uksed kinni, ootamatult nii töötajatele kui klientidele. Ruumid koos trenažööridega jäid kasutuna seisma. Meil avanes võimalus kaasata kapitali ning osta pankrotistuva spordiklubi varustus ja sõlmida rendileping hoone omanikega.
Jõudis kätte 13 mai 2002 ja me avasimegi vastu suve Avancia Ilu- ja Spordikeskuse. Mingit ettevõtluskogemust meil ei olnud, raha meil ka ei olnud ja spordiklubis trennis me polnud ka kumbki käinud. Suurepärane algus, eks? Sel hetkel elasime veel õndsas teadmatuses, et spordiklubides on suved keerulised. Inimesed puhkavad ja trennid jäävad tahaplaanile. Lisaks sellele, pakkusime pettunud klientidele, kelle rahadega eelmine omanik kadus, ka samas vääringus tasuta treeninguid. Mis me siis tegime? Töötasime ise klienditeenindajatena, koristajatena nii argipäeviti kui ka riigipühadel, sest teised tahtsid ju puhata. Elvis käis kooli kõrvalt tööl ja suvel võttis ta puhkuse, et saaksime koos spordiklubis tööd teha. Klubi ruumid olid vanad, pesuruumid vajasid remonti, trenažöörid roostetasid aga see ei heidutanud meid üldse. Me soovisime, et meie sõbralikkus ja soojus ületaks kõik takistused ja puudused. Tundub, et see toimis. Kliendid on alati kiitnud, et meie spordiklubi on koduselt hubane ja kliendid on oodatud. Peale suve tuli sügis ja olukord läks paremaks. Tööd oli palju teha ja kerge ei olnud kunagi aga me saime hakkama ja tegime seda rõõmuga. Õnneks aitasid meid lisanduv personal ja imeline klubijuht Triinu. Meie kolisime Tallinna ja hoidsime eemalt tegevustel silma peal. Pärast 6 aastast tegutsemist tundus meile, et jäädes nendesse ruumidesse ei liigu me ei edasi ega tagasi. Paigalseis aga polnud lahendus.
2008 a kolis Eedeni keskusest oma majja Arctic spordiklubi ning nende ruumid jäid vabaks. Peale pikka kaalumist sõlmisime rendilepingu Eedeni Keskusega. Rendilepingu sõlmimiseks tuli tasuda meie jaoks väga kõrge deposiit, teha remont ning investeerida trenažööridesse, riietusruumidesse, helitehnikasse. Ka selle raha laenasime me kuidagi kokku aga siis tuli suur masu peale. Tekkis hirm kasvanud kohustuste ees ja arutasime isegi advokaadiga, kas saame veel taganeda. Vastus oli, et saate lepingust taganeda, kuid deposiiti ja investeeringutesse paigutatud raha tagasi ei saa. Seega polnud valikut ja kolisime sisse. Kolimis- ja koristustiim olid kõik meie töötajaid ja mõned sõbrad. Lihtsalt vau, milline tiim!
Kolimise eel tundus mõistlik keerukas majandusharus, mida spordiklubi pidamine kindlasti on, teha koostööd mõne teise klubiga, et saada suuremaks, tuntumaks, kvaliteetsemaks ja kuluefektiivsemaks. Lõime käed Tallinnas asuva Fittesti klubiga ning klubi avamisel Eedeni keskuses kandsime juba uut nime Fittest. Lootsime, et koos oleme tugevamad ja saame pakkuda enamat. Nemad toimetasid oma klubiga ja meie oma klubiga. Kuna masu aina kasvas ja kulud olid üüratud siis võttis Elvis vastu hulljulge otsuse ja tuli palgatöölt ära, et päästa klubi ja panna kogu aur klubisse. Sõbrad arvasid, et ta on hulluks läinud, tulla ära väga tasuvalt töölt, mis aitas meil ka väga rasketel aegadel spordiklubi töötajatele palka maksta. Jah, oli aegu kus kontol raha ei olnud ja Elvis võttis enda teenitud palga ning andis laenuna klubile, et töötajatele palgad maksta. Siis vaatas mulle otsa ja ütles, et ise me vist see kuu ei söö, õhust ja armastusest peab piisama. Õnneks piisas. Töölt ära tulekuga tuli kolida tagasi Tartu minu vanavanemate tallu, kus majas puudus vesi ja muud mugavused. Ei saaks öelda, et ma rõõmustasin kohe selle otsuse üle aga õige pea sai selgeks, et see oli ainuõige otsus. Fittesti klubis võttis Elvis lisaks endale juurde spinningutreeneri ameti ja mina kosmeetikutöö Fittesti ilutoas. Päevad olid pikad aga teisiti ei saanud.
Kuna ruumi tuli juurde, siis oli ka jõusaali vahendeid juurde vaja. Korjasime raha ja tellisime meie jaoks väga suures summas trenažööre. Paraku tarnija jättis pooled asjad tarnimata ja kadus koos rahadega. 5a hiljem tuli politseist teavitus, et uurimine lõpetatud aegumise tõttu. Vot siis.
Ambitsioon kasvas, võimalused paranesid ja augustis 2010 avasime koostöös äripartner Jaaguga väikse klubi Pärnu Spordihallis – Fittest Pärnu. Lähemalt saad lugeda siit: https://parnu.postimees.ee/…/parnu-spordihall-sai…
Alustades spordiklubiga Pärnus, siis meie treenerid ja klienditeenindajad sõitsid sinna esialgu iganädalaselt tööle, et viia ja jätta ka sinna meie imelise tiimi hõngu. Vaevalt saime 5 kuud sees olla, kui 2011. a 1. jaanuaril tabas meid ebameeldiv üllatus, kui lume raskusega kukkus spordihalli lagi sisse. Õnneks juhtus õnnetus vabal päeval ja keegi viga ei saanud. Külla aga pidime remondi ajaks treeningutele uued ruumid leidma. Ka sellest saad lähemalt lugeda siit: https://parnu.postimees.ee/…/spordiklubid-jatkavad…
Olles juba Pärnus tegutsenud tekkis võimalus laieneda ka Saaremaale. Selleks hetkeks aga ütles Fittest Tallinn, et nemad nii suure tempoga toimetada ei taha ja otsustasime sõbralikult laiali minna. Meie jaoks tähendas see taas nimemuutust. Ootamatult ristusid meie teed Tallinnas oleva PlanetSport klubiga. PlanetSport oli Tallinnas juba väga kaua tegutsenud ja neile meie ambitsioon ja laienemisplaan meeldis. Taaskord uskusime, et koos oleme tugevamad. Muutsime taas nime ja vallutasime maailma juba 2011. aastal PlanetSpordina. Selle aasta jooksul lisaks PlanetSport Tartu, PlanetSport Tallinna, PlanetSport Pärnu klubidele avasime sügisel veel PlanetSport Kuressaare ja Triinuga PlanetSport Tamme stuudio. Meie Saaremaale laienemisest saad lugeda siit: https://saartehaal.postimees.ee/…/planetsport-tuleb…
Tegutsesime aktiivselt edasi ja igapäevaselt pingutasime, et kõik hästi oleks. Elvis võttis veel väljakutseks aidata ka PlanetSport Tallinnal parandada müüginumbreid ja töötas osalise ajaga seal. Kuid ühel ilusal päeval, aastal 2012, kui olime puhkusel, helistas pikaaegne Tartu klubide juht Triin ja teavitas, et MyFitness spordiklubi ostis PlanetSport Tallinna ära ja tingimusega, et seda nime me enam kasutada ei tohi. Meile anti aega 6 kuud, et nimevahetus vormistada. See oli valus ja ootamatu hoop. Ega meil polnudki valikut. Taas tuli teha suured kulud, uus logo, kodulehed, kliendikaardid, kujundused jne. Olles korduvalt nime vahetanud, teadsime, et sel korral me enam ei liitu kellegagi ja loodame vaid endile. Tiimiga panime pead kokku ja uueks nimeks sai FitLife – treeningud Sinule!
2015 avasime FitLife Jõhvi. Sellel ajal olime 5 aasta jooksul avanud erinevate kaasomanike kaasabil 5 klubi saavutades Eesti suurima spordiklubide keti staatuse. Olime selle üle väga uhked, kuid kõik muutus. Konkurents kasvas, klubisid tuli aina juurde ja juurde, hinnad langesid ning tuli teha raskeid otsuseid. Tänaseks on alles FitLife nimega 2 klubi. Fitlife Eeden jätkab meie pereettevõttena, FitLife Kuressaare tegutseb edasi uue omaniku käe all juba mitmeid aastaid.
Eedeni klubi oli oma ruumides olnud juba 10 aastat kui otsustasime, et vanal viisil jätkamine on tee hukatusse ja jätkamiseks tihedas konkurentsis tuleb midagi muuta. Tegime taas hulljulge otsuse. Võtsime laenu, et investeerida klubisse ja ehitada see ümber 24h avatud iseteeninduslikuks klubiks. Laiendasime jõusaali rühmatreeningute saali arvelt. Senisest 2 rühmatreeningu saalist jäi alles 1. Jõusaal sai uue põranda ja täiendasime trenažööride arvu ca 40 treeningkoha võrra. Kogu investeering ja ümberehitus oli lõppjärgus, kui tuli meie spordiklubi ajaloo suurima tagasilöök – Covid 19. Mäletame seda õhtut, kui EV Valitsus andis korralduse eriolukorra väljakuulutamisega sulgeda spordiklubid. Kurbus südames ja pisarad silmis sai jooksurajad vooluvõrgust välja lülitatud, tuled kustutatud ja uksed lukku keeratud. Alates 14. märtsist 2020 on suuremad ja väiksemad piirangud takistanud meie tegevust, kuid me ei ole kordagi alla andnud. Juba 16. märtsil, vähem kui 2 päeva pärast klubi sulgemist tulime välja FitLife LIVE treeningutega. Meil on super tiim, super kliendid ja me pingutame selle nimel edasi!
FitLife Tamme, sulges oma uksed seoses rangete koroonapiirangutega ja peale seda pole enam uksi lahti teinudki.
Koroona on loodetavasti taandunud ja annab võimaluse peale kahte väga keerulist aastat algusest alustada. Paratamatult on inimeste harjumused muutunud. Aga meie oleme püsima jäänud kõigi raskuste kiuste.
Meie lugu on pikk, värvikas, täis naeru ja pisaraid, raskeid ja rõõmsaid hetki. Siia kirja kohe kuidagi kõik ei mahu. Meil on olnud väga ühtne ja panustav tiim ning suurepärased klubiliikmed, paremaid kaaslasi selliseks teekonnaks annab otsida.
Aitäh kõikidele!

Kersti ja Elvis Lillevälja

Paketid

FitLife spordiklubi treeningpaketid

Jõusaali pakett
1 kuulise etteteatamisega TÄHTAJATU leping
29.90€/kuu
 • Piiramatu jõusaali kasutus 24/7
 • Jõusaali algõpetus
 • Personaaltreener 15€/h
 • LIVE treeningud
 • Sauna kasutus
 • Tasuta parkimine
Täispakett
1 kuulise etteteatamisega TÄHTAJATU leping
39.90€/kuu
 • Piiramatu jõusaali kasutus 24/7
 • Piiramatult rühmatreeninguid
 • Jõusaali algõpetus
 • Personaaltreener 15 €/h
 • LIVE treeningud
 • Sauna kasutus
 • Tasuta parkimine

ÜHE KORRA PÄÄSE kohapeal!  Osta viipemaksega 1 korra pääse (8 euri) turnikeelt!