Lahtiolekuajad: Vastavalt treeningplaanile      Telefon: (+372) 514 6746      E-post: tamme@fitlife.ee      Asukoht

YINYOGA

Alustame joogatundi Yin stiilis. Yin jooga mõjutab läbi asanate õrnalt, aga järjepidevalt kõõluseid, liigeseid, sidekudet ja energiameridiaane. Yin jooga olemuseks on pikad venitused, peatudes poosides kauem ning lõdvestades lihaseid. Selline kerge, kuid pidev sidekoe stimuleerimine parandab liigeste tervist ja liikuvust, aitab laadida keha energia süsteemi ning väga loomulikul viisil suunab meie tähelepanu sissepoole.

Kui lihased ja liigesed on lahti venitatud, jätkame aktiivsemalt, Hatha stiilis. Süda hõiskab rõõmust, sest kõik harjutused ja asanad tulevadki nüüd paremini välja!

Joogatund lõppeb 15 minutilise lõdvestusega. Täielik ehk süvalõdvestus, SAVASANA sanskriti keeles, annab joogatunni lõpus organismile puhkust ning aitab kehal omaks võtta kogu harjutamisest saadud kasu. Lõdvestus rahustab ja vähendab sümpaatilise närvisüsteemi (võitle või põgene) aktiivsust, aeglustab hingamist ja südamelööke, vabastab lihaste pinged, alandab vererõhku, lubades kehal alustada tervendavate protsessidega. Paraneb ainevahetus, reguleerub hormoonide tasakaal, pidurduvad vananemisprotsessid.

Alusta navigeerimist